2002 - 2004

 

TOKO tuloksia 2004 - Lydnadsresultat 2004


 

Acktiva Arons Flair  "Sissi",   Bpk Laek.  s. 01 ,

om. K. Juvonen & A. Sundell, Solberg

25.04.04 Inkoo, Marita Packalén ALO1  165,5p. TK1


 

Black Master´s Fine-Aloween "Alli", bpk.terv, n, s. 14.5.00

om. Juha Auvinen ja Eija Kärkinen, Karjaa

25.04.04 Inkoo, Marita Packalén AVO-  85p.
01.05.04 Halikko, Kari Blomqvist AVO-  74,5 p.


 

Hilwas Stingray "Neero", sileäkarvainen noutaja uros s. 12.06.02

om. Tuula Hursti, Karjaa

15.02.04 Hollola, Markku Mäntynen,  ALO1 190p KP 2.sija (28 koiraa mukana)
16.05.04 Siuntio, Harri Laisi  AVO1 171,5p. 2.sija.
11.09.04 Jokela, Rolf Dahlbom VOI3 202p sij 2


 

Kulteen Okarito "Molli" , kiharakarvainennoutaja narttu s. 15.5.01

om. Åsa Granström, Karjaa

11.09.04 Jokela,  tuomarit Harri Laisi ja Hannele Pörsti AVO1 167,5 p


 

McHeel´s Brad P "Ransu",  Lanc.Heeler uros. s.01,

om. Tuulia Kesti Lohja as. 

25.04.04 Inkoo, Marita Packalén ALO1 187p.  TK1


 

Punasukan Pikkumusta, beauceron narttu,

om. Margit Nyman, Karjaa 

25.04.04 Inkoo, Marita Packalén ALO1 198p. 1.sija
11.09.04 Jokela, Hannele Pörsti  ALO2 156 p


 

Rantavahdín Feedback "Viivi" belg.pk tervuere, narttu synt. 16.9.2000,

om Juha Auvinen ja Eija Kärkinen, Karjaa

15.02.04  Turku, Juha Kurtti ALO3 138 pist. 
16.05.04 Siuntio, Harri Laisi  ALO1  183,5 KP
11.09.04 Jokela, Hannele Pörsti ALO1  178 pist.


 

Ri Palladium Ganzia doberman narttu, s.26.6.00

Om. Tarja Simos-Grönholm, Inkoo

25.04.04 Inkoo,Reija Puolakka EVL - 183,5p.
1.5.04 Halikko, Kari Blomqvist  EVL - 171p
16.05.04 Siuntio, Harri Laisi  EVL2  255p.
29.08.04 Siuntio, Ralf Björklund, 261 p. I-tulos, 1.sija
04.09.04 Kirkkonummi , Ralf Björklund , 147 pist. -
11.09.04 .Jokela, PM-toko , tuomari Harri Laisi, 216,5 p., III


 

Tsarodej Josefina "Iida" , labradorinnoutaja narttu s. 17.7.99

om. Åsa Granström, Karjaa

15.02.04 Hollola, Marita Packalen, VOI2 244,5p, sij 3


 

Valkohampaan Gogo "Gogo",  Bpk Laek. s.03,

om. Esko Juvonen, Inkoo

25.04.04 Inkoo, Marita Packalén ALO1 166,5p.


 

TOKO tuloksia 2003 - Lydnadsresultat 2003


 

Black Master´s Fine-Aloween "Alli", belgianpaimenkoira tervuere, narttu, s. 14.5.00

om. Juha Auvinen ja Eija Kärkinen, Karjaa

27.04.03 Inkoo, Carina Ranne ALO II / 147,5 p.
17.05.03 Siuntio, Terttu Lappalainen ALO I / 161p. 3. sija


 

Multich V-98-01,PohjV-01,Baltw 98-99,LVW-98,WW-98 Blue Creek´s Forever Finn "Solo", Eurasier

om. Zidy Munsterhielm-Ehnberg, Knummi Helsinki

1.11.03, H Pörsti, AVO 1, 172,5 p, kp, 3 sija


 

Cäsarborg´s Black Orchid "Dura", doberman narttu, s.26.1.97

om. Minna-Maarit Forsell, Mustio

27.04.03 Inkoo, Markku Santamäki EVL I / 262p. 3. sija
25.05.03 Mäntsälä, Kaisa Lähdesmäki EVL - / 155p. 3. sija
07.06.03 Lahti, Reija Puolakka EVL III/ 214,5p. 2. sija


 

Hilwas Stingray "Neero", sileäkarvainen noutaja uros s. 12.06.02

om. Tuula Hursti, Karjaa

27.09.03 Vääksy, Reija Puolakka  ALO1 / 173p KP


 

Kulteen Okarito "Molli" , kiharakarvainen noutaja narttu s. 15.5.01

om. Åsa Granström, Karjaa

27.04.03 Inkoo, Carina Ranne AVO I / 163,5p. 2. sija
03.05.03 Salo, Terttu Lappalainen AVO II / 141


 

Ri Palladium Ganzia doberman narttu, s.26.6.00

om. Tarja Simos-Grönholm, Inkoo

27.04.03 Inkoo, Markku Santamäki EVL III / 207,5 p.
18.05.03 Turku, Ilkka Sten EVL - /149,5p.


 

Tsarodej Josefina "Iida" , labradorinnoutaja narttu s. 17.7.99

om. Åsa Granström, Karjaa

27.04.03 Inkoo, Markku Santamäki VOI III / 223,5 p. 1. sija
03.05.03 Salo, Terttu Lappalainen VOI III / 220p. 3. sija
27.09.03 Vääksy, Reija Puolakka  VOI - / 182p.


 

TOKO tuloksia 2002 - Lydnadsresultat 2002


 

Cäsarborg´s Black Orchid "Dura", doberman narttu, s.26.1.97

om. Minna-Maarit Forsell, Inkoo

03.08.02 Kaukas, Markku Mäntynen EVL - / 175,5p
11.08.02 Hyvinkää, Harri Laisi EVL - /181p.
20.08.02 Tammisaari, Rolf Dahlbom EVL - /110,5p.
25.08.02 Helsinki, Terttu Lappalainen EVL III / 195,5 p.
01.09.02 Nurmijärvi, Kaisa Lähdesmäki EVL III / 212p. 15.09.02 Halikko, Kari Kielo EVL - /163,5p.
29.09.02 Vantaa, Reija Puolakka EVL III/ 223p.


 

Eisern Heike suursnautseri narttu, s. 22.4.96

om./ohj. Christina Holmberg, Karjaa

28.04.02 Inkoo, Markku Mäntynen AVO I / 189p. 2.sija
19.05.02 Siuntio, Hannele Pörsti AVO I / 170p. 1.sija
21.05.02 Ekenäs, Kaisa Poutanen AVO I / 181p. 1sija KP
29.09.02 Vantaa, Marita Packalén VOI III / 206,5p.


 

Eisern Odessa suursnautseri narttu, s. 24.3.99

om./ohj. Christina Holmberg, Karjaa

03.03.02 Ylöjärvi ALO I / 186,5 p. 4.sija
07.07.02 Hyvinkää, Marita Packalén AVO I / 194p. 1.sija
10.08.02 Järvenpää, Rolf Dahlbom AVO I / 182p. 1.sija KP
20.08.02 Tammisaari, Rolf Dahlbom AVO I / 180p. 1.sija KP


 

Kulteen Okarito "Molli" , kiharakarvainennoutaja narttu s. 15.5.01

om. Åsa Granström, Karjaa

20.08.02 Tammisaari, Rolf Dahlbom ALO I / 163p, 2. sija
21.09.02 Siuntio, Hannele Pörsti ALO I / 186p.
02.11.02 Koski TL, Ilkka Sten AVO II / 141p.


 

Ri Palladium Ganzia doberman narttu, s.26.6.00

om. Tarja Simos-Grönholm, Inkoo

01.09.02 Nurmijärvi, Kaisa Lähdesmäki VOI III / 216 p, 1. sija
21.09.02 Sjundeå, Distriktsmästerskap, Harri Laisi VOI II / 245,5
29.09.02 Vanda, Marita Packalen VOI I / 256 p, flyttar till EVL


 

Roxier´s Alex, pk collie, uros,

om. Tuula Hursti, Karjaa

20.08.02 Tammisaari, Rolf Dahlbom AVO II / 143p 21.09.02 Siuntio, Harri Laisi VOI II / 244p


 

Tres Colores Su Excelencia "Pyry", aust.pk uros,

om. Maarit Honkala, Inkoo as.

08.09.02 Oulunkylä AVO - /96p. 21.09.02 Siuntio, Harri Laisi AVO I / 166,5p.